Sport u Jagodini - Dobrodošli

Sport Jagodina Vesti i Najave

Mesec: Godina:

Jagodina eliminisala Radnički

vest slika pomoravljeFudbaleri Jagodine slavili su u Nišu u utakmici četvrtfinala Kupa Srbije rezultatom 1:0. Oni su uprkos inicijativi domaćih uspeli da dođu do pobede i plasmana u polufinale. Milan Đurić je posle nekoliko sekundi pokazao da su gosti došli sa namerom da u Nišu zabeleže pobedu, šutirao je napadač Jagodine iz daljine, ali je prečka bila na strani Filipovića. Nije trebalo mnogo igračima Radničkog da uspostave inicijativu. Izabranici Saše Mrkića pripretili su nekoliko puta iz daljine, ali nedovoljno da stave na muke Perića na golu. Najbliži golu bio je Pauljević u 26. minutu, ali je golman gostiju pravovremenom reakcijom boksovao loptu preko gola. Samo nekoliko minuta kasnije iskoristili su gosti nepažnju domaće odbrane. Lepović je poslao loptu na ivicu šesnaesterca, gde ju je strpljivo sačekao Đurić, koji je sa sedamnaest metara u trideset i prvom minutu doneo prednost Ćuranima. Igrači Radničkog u drugi deo meča ušli su preporođeni, napadima od prvog sudijskog zvižduka stihijski su napadali, ali kao i mnogo puta tokom sezone izostala je realizacija u završnici. Nekoliko šansi imao je Radnički sredinom drugog dela, Pauljević je promešao odbranu, ali je oboren na polovini gostiju, usledio je centaršut iz koga je odbitak došao do Batiohe, koji je slabo šutirao. Gosti, zadovoljni golom prednosti pokušavali su da sačuvaju loptu u svom posedu, pa je pozorišna atmosfera, kako na tribinama, tako i na terenu prekidana je zvižducima navijača, koji su bili nezadovoljni odugovlačenjem gostiju. Pritisak igrača iz Niša nastavio je istim intezitetom do samog kraja, ali je uprkos napadima Jagodina slavila.